Please go to ww.aync2015.com for more tournament and teams information and details!

9th ASIAN YOUTH NETBALL CHAMPIONSHIPS

Come and support Team Hong Kong !!

Group A1 Group B1 Group C1 Group D1
Malaysia (1) Sri Lanka (2) Singapore (3)  Hong Kong (4) 
Maldives (8) India (7) Brunei (6)  Thailand (5)
Japan (9) Chinese Taipei Abu Dhabi Pakistan

Date Game
No
Group Time   Fixtures  
Preliminary Round
14-Dec 1 A 1.00pm Malaysia  vs Maldives
Monday 2 B 3.00pm Sri Lanka vs India
  3 C 5.00pm Singapore vs Brunei
    ALL 7.00pm Welcoming Ceremony
  4 D 7.45pm Hong Kong  vs Pakistan
 
15-Dec 5 B 1.00pm Chinese Taipei vs India
Tuesday 6 C 3.00pm Brunei vs Abu Dhabi
  7 A 5.00pm Maldives vs Japan
  8 D 7.00pm Hong Kong  vs Thailand
 
16-Dec 9 D 1.00pm Thailand vs Pakistan
Wednesday 10 C 3.00pm Singapore vs Abu Dhabi
  11 B 5.00pm Chinese Taipei vs Sri Lanka
  12 A 7.00pm Malaysia vs Japan
End of Preliminary Round
           
    Trophy
Group A2
Plate
Group B2
Bowl
Group C2
   
  Winner Group A1 2nd Group A1 3rd Group A1    
  Winner Group B1 2nd Group B1 3rd Group B1    
  Winner Group C1 2nd Group C1 3rd Group C1    
  Winner Group D1 2nd Group D1 3rd Group D1    
           
2nd Round
17-Dec 13 C2 9.00am 3rd Group C1 vs 3rd Group D1
Thursday 14 C2 11.00am 3rd Group A1 vs 3rd Group B1
  15 B2 1.00pm 2nd Group C1 vs 2nd Group D1
  16 B2 3.00pm 2nd Group A1 vs 2nd Group B1
  17 A2 5.00pm Winner Group C1 vs Winner Group D1
  18

A2

7.00pm Winner Group A1 vs Winner Group B1
 
18-Dec 19 C2 9.00am 3rd Group B1 vs 3rd Group C1
Friday 20 C2 11.00am 3rd Group A1 vs 3rd Group D1
  21 B2 1.00pm 2nd Group B1 vs 2nd Group C1
  22 B2 3.00pm 2nd Group A1 vs 2nd Group D1
  23 A2 5.00pm Winner Group B1 vs Winner Group C1
  24 A2 7.00pm Winner Group A1 vs Winner Group D1
 
19-Dec 25 B2 9.00am 2nd Group C1 vs 2nd Group A1
Saturday 26 B2 11.00am 2nd Group D1 vs 2nd Group B1
  27 A2 1.00pm Winner Group C1 vs Winner Group A1
  29 A2 3.00pm Winner Group D1 vs Winner Group B1
  29 C2 5.00pm 3rd Group C1 vs 3rd Group A1
  30 C2 7.00pm 3rd Group D1 vs 3rd Group B1
End of 2nd Round
Finals and Playoffs
20-Dec 31 7th vs 8th 10.00am Group B2 3rd vs Group B2 4th
Sunday 32 5th vs 6th 12.00pm Group B2 1st Vs Group B2 2nd
  33 3rd vs 4th 2.00pm Group A2 3rd vs Group A2 4th
  34 1st vs 2nd 4.00pm Group A2 1st vs Group A2 2nd
    ALL 5.30pm  Closing Ceremony & Prize Presentation